3.turnaj Velké ceny Libereckého kraje mládeže

sachyslaviarajče.net

Velký díl za tento turnaj mládeže patří všem pořadatelům ze ZŠ Partyzánská Česká Lípa pod vedením manželů Jínových a DDM Libertin.
Turnaj s přehledem řídil čerstvě jmenovaný předseda STK ŠSČR, hlavní rozhodčí Honza Malec.

Tento Vánoční turnaj navštívilo 58 mladých šachových nadějí … a nikdo z nich z turnaje neodešel bez mikulášské nadílky a samozřejmě šachových zážitků.
Před samotným zahájením  turnaje proběhlo vyhlášení výsledků nultého ročníku seriálu turnajů mládeže Velké ceny LK ( respektive ceny byly předány mládeži v kategoriích tak jek se přihlásila do tohoto turnaje).

Naši výpravu, kterou tvořila mládež ze škol ZŠ Aloisina výšina a ZŠ Kaplického, které podporujeme a našeho tréningového centra mládeže na DDM Větrník, zorganizoval předseda oddílu opravdu vynalézavě.
Sedm mládežníků s tříčlenným doprovodem jelo vlakem … kterýžto do České Lípy přijížděl již v době, kdy turnaj měl být zahájen.  Nicméně předseda vykorespondoval pozdržení turnaje tak, aby naši hráči mohli odehrát všechny partie. Za to jim moc děkujeme. Pořadatelé díky tomu zkrátili turnaj o jedno kolo na osm.
Bratři Ondřej a Matěj Maršíkové byly motorizováni a osobního řidiče jim děla sám Maršík starší.
Oba trénují pod vedením Pavla Římovského na ZŠ Kaplického  a zároveň jsou již  členy našeho oddílu.
Ondra vybojoval 3. místo v kategorii do 7 let se třemi body. Matěj uhrál pěkných 5 bodů v kategorii do 12 let.

ZŠ Aloisinu výšinu zastupovala hned čtveřice mladíků pod osobním vedením trenéra Jaromíra Čiháka. Pro všechny to byl první životní turnaj … a opravdu se neztratili.
Tomáš Kučera získal 4,5 bodu k kategorii do 15 let.
David Müler uhrál 4 body a Petr Dědič 2 v kategorii do 12 let.
Nejmladší Michal Hanuš uhrál opravdu pěkných 4,5 bodu a ve své kategorii skončil těsně čtvrtý.

Dorost Slavie trénující na DDM Větrník pod vedením Jan Weisera zastupovala trojice hrající v kategorii do 15 let. Jakub Faistauer vybojoval stejně jako Karel Hladík 5 bodů. Nejlépe si vedl Pavel Kačnar, který získal 6 bodů a v kategorii obsadil 3. místo (celkově pátý). Navíc opravdu potrápil favorita turnaje Kryštofa Hofmana – vítěze kategorii do 12 let a celkově druhého.

Celkovým vítězem se stal Václav Paulus, před Kryštofem Hofmanem a Juliánem Přenosilem

Fotogalerie:

Po skončení Vánočního turnaje jsme se vyfotili před Vánočním stromkem na Českolipském náměstí a šli relaxovat do vláčku směr Liberec.

Pokračování vánočních turnajů mládeže za týden 12.12. 2015 na Desku Liberec.