sachyslaviarajče.net

Přednost šachovým bojům před krásným počasím a dalšími akcemi dalo 32 šachistů z Libereckého a Ústeckého kraje. Děti byly rozděleny do čtyř kategorií a hrálo se osm zápasů.

V nejstarší skupině do 16 let zlato a velký pohár za absolutní vítězství získal favorizovaný Václav Paulus z Varnsdorfu. Na druhém místě stanul Julián Přenosil následován Tomášem Sichrovským (oba Novoborský ŠK). Prostřední kategorii do 11 let ovládli Novoborští – první Martin Habenicht a třetí Jiří Adámek, mezi ně se na druhé místo dostal Michal Papoušek také z Varnsdorfu. Nejmladší skupina do 8 let byla čistě Novoborská zásluhou Patrika Vomely, Tadeáše Ležáka a Davida Boušky, Šimona Lὅfflera a Fandy Zákutného.

Dívky si rozdělily medaile takto: do Varndsdorfu putuje zlato Magdaleny Doležalo a bronz Karoliny Kotianové, Novoborská Adéla Novotná si odnáší stříbrnou medaili.

Tento turnaj je již 9. v pořadí letošní Velké ceny Libereckého kraje. Upevnil vedoucí pozici varnsdorfského Václava Pauluse. Jemu dýchají na záda naši - Novoborští hráči Julián Přenosil, Tomáš Sichrovský a Martin Habenicht.

Naši mládežníci z TJ SLAVIA se turnaje účastnili také. Pavel Kačmar potvrdil své nasazení a skončil šestý, Jakub Faistauer desátý a hned za ním Karel Hladík.

Celkové pořadí a pořadí po skupinách zde.