Po dvouleté přestávce kvůli kovidu uspořádala ZŠ Kaplického v sobotu 5.3. 2022 druhý ročník šachového turnaje O pohár ředitele školy.

Ze šachového kroužku se tohoto turnaje zúčastnili Magdaléna Nováková, Vít Frieser a David Zeronik.

ZŠ Kaplického společně se Šachovým klubem Kapličák svou vysoce nastavenou laťku posunuli ještě výš.

Každá kategorie soutěžících byla označena barvou, která byla stejná jako barva triček rozhodčích, kteří v ní rozhodovali. Rozhodčí byli popsáni velkým písmem, aby bylo už z dálky jasné, že to jsou rozhodčí. Podobně byl označen fotograf a další funkcionáři.

Na lavicích stály stojánky s čísly šachovnic. O průběhu turnaje byly děti informovány v jednotlivých třídách a na chodbě. O přestávkách pak měly k dispozici interaktivní místnost, zdarma jídlo a pití. Na konci turnaje pak byli vítězové dekorováni na pořádné bedně, na kterou jsem měl při závěrečném fotografování ve svém věku už problém vyskočit.

Časem zveřejní fotografie z tohoto velkolepého turnaje i ZŠ Kaplického. Mají jich tolik, že se jim nevešly na jednu sim kartu. Až budou k dispozici, dám vám vědět.