"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

  1. ŠK Libštát, 2. Novoborská šach. akademie, 3. Desko Liberec, 6. Slavia Liberec

V sobotu 28.3. 2015 se v základní škole v Arnoltovicích ( v Novém Boru ), uskutečnil KP družstev ml. žáků. Tempo hry bylo nastaveno na 2 x 15 minut + 5 s/tah. Turnaje se zúčastnilo 14 družstev z celého kraje.

Sestava TJ Slavia Liberec byla složena převážně z nováčků, kteří v letošní sezóně nastoupili do kroužku šachy při DDM Větrník Liberec. Celkové 6. místo bylo příjemným překvapením turnaje.

Velmi dobře zahrál na první šachovnici Vojtěch Šír, který zase není úplným nováčkem v družstvu, ale díky i jinému sportu, hokeji, už není pravidelným členem oddílu. Vojta, ale uhrál 4 body ze 7 partií, což na tréninkové manko je super výsledek !

Druhá šachovnice nám zazářila, Kristián Gregor uhrál 5/7, a ta jediná prohra v turnaji byla velmi smolná a sporná.

Na třetí šachovnici se střídali Matěj Maršík 4/5 !, s Ladislavem Jírou 1/5.

Na 4. šachovnici jsme měli zapůjčenou dívenku Báru Hiebolovou z ZŠ Josefův Důl. Báře se moc nedařilo (první turnaj) a  v posledních dvou kolech jsme radši šli do rizika kontumace z důvodu nenasazení dívky, ale s možností, že si zahráli všichni členové sestavy, a nikdo neseděl na střídačce.

Na 5. šachovnici si odbyl premiéru Ondřej Maršík. Ondřej je jediným členem oddílu, který splňoval podmínku „super ml. žák“ , ročník 2006 a mladší. Ondra uhrál 4.5 bodu ze 7 , což je super výsledek na nováčka !!!

Turnaj s přehledem vyhrálo družstvo ŠK Libštát, před Novoborskou šachovou akademií. Na třetím místě skončilo Desko Liberec.

napsal Vojtěch Šic