"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Krajský přebor jednotlivců v rapid šachu 2020

Minulý týden náš klub uspořádal již 9. ročník Memoriálu Zdeňka Kobra, který byl zároveň Krajským přeborem jednotlivců v rapid šachu. Ředitel turnaje Jan Gončarov opět přizval na pomoc hlavní rozhodčího Tomáše Trejbala. Turnaj jsme jako minulé ročníky uspořádali v nádherných prostorách bývalé Kavárny pošta. Poděkování patří i Leošovi Kobrovi, který turnaj zahájil i zakončil.

Silně obsazený turnaj se čtyřmi hráči s titulem FM a dalšími deseti hráči s elem nad 2000 se zúčastnilo celkem 53 hráčů, kterým děkujeme nejen za účast, ale i za bezproblémový průběh turnaje, který jsme tentokrát hráli na 8 kol.

Výsledek na stupních vítězů se shodoval jak v Memoriálu Zdeňka Kobra, tak v Krajském přeboru. Již potřetí turnaj vyhrál FM Jiří Liška (7b), před Přemyslem Bělaškou (6,5b) a Markem Sýkorou (6b).

 Z našich borců turnaj nejlépe odehrál Jiří Jareš, který skončil sedmý (5,5b). Pavel Peníška uhrál o půl bodu méně a skončil šestnáctý a se stejným bodovým ziskem skončil Mára Gombala osmnáctý. Fanda Lašek obsadil dvacáté místo (4,5b). Péťa Janouš bral dvaadvacáté místo (4b) a se stejným bodovým ziskem jsem skončil já pětadvacátý, Lubo Jína jednatřicátý a Honza Gončarov hned za ním. A třicátýsedmý dohrál Pavel Kačmar.

Konečná tabulka: zde

Fotogalerie: zde