*******SLAVIA B zvítězila v Krajské soutěži družstev!!! ******** *** ***
K důležitému zápasu v boji o stupně vítězů v KPD jsme vyrazili do známého prostředí liberecké Lokomotivy. Byli jsme sice oslabeni o Marka Gombalu, který musel při víkendové pracovní směně zachraňovat hroutící se českou ekonomiku, ale byli jsme povzbuzeni kvalitními výkony v tréninkových partiích při posledních návštěvách restauračního zařízení.
Domácí nastoupili v očekávané sestavě a dal se očekávat vyrovnaný souboj.
Rychle jsme se ujali vedení, když se mému soupeři, Daliboru Matúšů, nepodařilo už ve fázi zahájení udržet na šachovnici vyrovnaný počet figurek.

Snížení počtu hráčů v KS z 8 na 5 umožnilo po mnohaleté pauze opětovné vzkříšení našeho béčka. Béčko jsme postavili na hráčích, tvořících náhradníky v áčku, doplněno o několik dobrovolníků ze základu áčka.

Na úvod krajského přeboru máme letos výrazně těžší los než loni. Ač oslabeni o 2 hráče základu, vyrazili jsme do Jablonce se záměrem pokusit se překvapit. Naštěstí ani soupeř nebyl v nejsilnější sestavě a tak se dal očekávat vyrovnaný boj.

O velký úspěch se postaral Petr Paldus, který suverénně s náskokem půl bodu ovládl kategorii 30+

Výsledky: http://chess-results.com/tnr633816.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE&flag=30

V sobotu 21.5. jsme vyrazili v početné sestavě do Kunratic u Frýdlantu na Krajský přebor družstev v rapidu. Z původně plánované sestavy sice na poslední chvíli vypadl Jirka Jareš, plnící si v sobotu manželské povinnosti, nicméně i tak jsem byli v silné sestavě. Dali jsme dohromady dvě družstva a jakožto téměř specialisté na rychlé tempo hry jsme měli vysoké ambice.

Náš borec Mára Gombala ovládl KP v rapidu pořádaný Šachovým klubem Frýdlant v sále restaurace Beseda

Konečné pořadí po 8 kolech