"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

K důležitému zápasu v boji o první místo v soutěži jsme dorazili oslabeni o 2 klíčové hráče základní sestavy. Ale i tak jsme si na soupeře věřili.

Na rozdíl od nás však soupeř nastoupil v silné sestavě včetně prvoligového hráče Jirky Vitáka na první šachovnici.

Zápas se bohužel pro nás nevyvíjel příznivě. Luboši Jínovi se zahájení tradičně nepodařilo. Domácí Macháček však zareagoval kavárenskou obětí figury po které našemu hráči svitla pořádná jiskra naděje. Náš veterán díky svému vynikajícímu taktickému postřehu rychle odhalil, že mu hrozí jednotahový mat. Dokonce jej pokryl správnou figurkou, bohužel ze špatné strany a po dvou přesných soupeřových tazích bylo po partii.

Na našeho elitního hosta, Mílu Pártla bohužel dolehla únava z dlouhé cesty a v partii s Honzou Novákem nejprve ztratil pindíka a po chvíli dokonce i kvalitu.

Remízou skončila partie našeho kapitána Honzy Šlechty s deskáckou legendou Honzou Petráněm. Náš kápo soupeře překvapil poziční obětí pěšce, jejíž pointu nebyl schopen srozumitelným způsobem vysvětlit. Domácí hráč byl nečekanou situací, kdy měl o pěšce více, natolik vykolejen, že se dopustil hned několika drobných nepřesností a pak raději sám nabídl remízu, která byla akceptována.

Poté, co překvapivě prohrál i Jirka Slaba, začalo to se Slavií vypadat nedobře.

Navrátilec Fanda Lašek, se se svou tradiční bojovností pokoušel prolomit obranu domácího Matouše Bruny. Pozice však byla natolik zabedněná, že nezbylo, než se spokojit s remízou.

A v ten moment už bylo jasné, že výhra ve zbývajících 3 partiích, nutná k dosažení alespoň zápasové remízy, reálná nebude.

Na první šachovnici partie Viták - Janouš dospěla do mrtvolně rovné pozice. V ten moment jsem se ovšem rozhodl vyměnit dámy a následně demonstrovat svoji pověstnou techniku hry v koncovkách. Bohužel jsem si neuvědomil, že na první pohled nevinně vypadající střelcová koncovka je ve skutečnosti přizdechlá. A ten, kdo demonstroval brilantní techniku v koncovkách byl soupeř. Vítězství Jirky Vitáka tak znamenalo, že o prohře Slavie bylo rozhodnuto.

Maratonský boj v koncovce nestejných střelců za přítomnosti stejných věží předvedli Zdeněk Cakl a Jirka "drak" Jareš. Domácí kapitán, přezdívaný šedý vlk, se neúnavně pokoušel zvrátit vítězství na svoji stranu, ale nakonec se musel smířit s remízou.

Životní partii sehrál člen Deska, Luděk Švec, tentokrát ovšem bojující v dresu Slavie. V partii s domácím Kučerou partie dospěla do vyrovnané remízové věžové koncovky o které jsme si všichni mysleli, že skončí plichtou. Vzhledem k tomu, že Luďkovi slávističtí spoluhráči se v době, kdy partie vrcholila, již nacházeli v nedaleké cukrárně, nejsou bohužel dostupné podrobnosti o tom, jakým způsobem se Luďkovi podařilo partii prohrát. Ale pokud se to někdy dozvíme, budeme naše fanoušky dodatečně informovat.

V dalším zápase přivítáme v domácí aréně outsidery z Frýdlantu. Vzhledem k tomu, že byla zrušena vládní proticovidová pseudoopatření, omezující počty diváků, očekáváme tentokrát plné tribuny.