*******ŠK SLAVIA Liberec A - Krásná Lípa 5,5 : 2,5 *******ŠK SLAVIA Liberec B – ŠK Česká Lípa C 3 : 2 ******* PF 2023 ******** *** ***

Legendární derby, srovnatelné snad jen s fotbalovými mači mezi Barcelonou a Realem Madrid, se tentokrát odehrálo na horké půdě (horké díky tomu, že se navzdory doporučení některých politiků v zimě topilo) liberecké Lokomotivy. Zápas byl zároveň soubojem o průběžné vedení v krajské soutěži a proto jsme vyslali do boje silnou sestavu v čele s legendárním Lubošem Jínou, otřískaným litými boji s šachovým potěrem na skorodětském turnaji Liberec open.

Sestavu do Libštátu jsme dávali dohromady hodně komplikovaně a dlouho to vypadalo, že nás bude maximálně 5. Nakonec jsme dali dohromady plný počet 8 lidí. Vyrazili jsme 2 auty a Míla Partl přicestoval vláčkem. Jako tradičně jedno auto s opozdilým řidičem (nebudeme pokerového hráče jmenovat) dorazilo s patnáctiminutovým zpožděním: Díky toleranci domácího týmu se mohlo začít s plným časem na hodinách.

K zápasu jsme nastoupili v pozici outsidera, k čemuž napomohla zejména absence několika členů základní sestavy. Naproti tomu hosté nastoupili i s legendárním Přemyslem Bělaškou na první šachovnici, jelikož správně tušili, že pokud by Slavie nastoupila v základní sestavě, mohla by favorizované Desko pořádně potrápit.

připomeňme si tímto jeho památku

 
 

 

Celý článek

V prvním kole nadstavbové části finále skupina západ A, jsme zvítězili nad Deskem C 3 - 2 po tuhém boji.

Článek v přípravě

V posledním kole základní skupiny vyrazil náš "B" tým do Stráže pod Ralskem. Vítězství nás mohlo ještě posunout na prvé místo základní skupiny, ale ani prohra by nic nezměnila na našem postupu do "A" skupiny nadstavbové části z druhého místa. Tato pozice nám zajistila poměrně příznivé nalosování, kdy v nadstavbě odehrajeme dva zápasy doma a jeden na Lokomotivě takto:

5.2.   Slavia B - Desko C

5.3.   Loko C  - Slavia B

26.3. Slavia B - Č.Lípa C

V prvním zápase nového roku v KP jsme přivítali momentálně poslední tým tabulky - Krásnou Lípu. Hosté se na zápas tak těšili, že dorazili k hrací místnosti už ve chvíli, kdy místopředseda Slavie (takticky nebudu nikoho jmenovat) na druhém konci Liberce teprve snídal. Alespoň měli čas v klidu prodiskutovat výsledky prvního kola prezidentských voleb.

Oba týmy nastoupily v očekávaných sestavách a tak se dal čekat vyrovnaný souboj. Hráči Slavie se do svého soupeře pustili s vervou. Netrvalo dlouho a zejména na zadních šachovnicích se situace začala vyvíjet příznivě pro domácí tým.

Hezky si zaútočil na sedmé šachovnici Fanda Lašek. Svého soupeře, pana Fúzika , zasypal ohňostrojem obětí a soupeři brzo nezbylo, než kapitulovat.