"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Do zápasu s Bižuterií jsme nastoupili v silně oslabené sestavě, jelikož několik hráčů základní sestavy se v prosinci odebralo na dovolenou, respektive na služební cestu, do teplých krajin.

Ale s favorizovaným soupeřem jsme se popasovali statečně. Ale teď již po pořádku.

Bižuterka se ujala vedení díky výhře favorizovaného Dejmka nad našim talentem Honzíkem Schiffertem. Ale byla to partie spíše o 1 chybě. Slávistický talent zkušeného soupeře v zahájení přehrál a vypadalo to, že se schyluje k překvapení. Bohužel Honza neodhalil mazanou soupeřovu léčku a po překvapivém úderu Sxh3 se bílá pozice postupně rozsypala.

Další bod jabloneckých přidal zkušený Fila, který domácího kapitána již v zahájení obral o podstatnou část šachového materiálu a zbytek byl již věcí techniky.

Snížení přišlo díky bývalé slávistické jedničce, Frantovy Laškovi, který odhalil chybu v propočtu nezkušeného jabloneckého hráče a postupně partii dovedl k zaslouženému vítězství.

Na dvoubodový rozdíl jablonecké vedení navýšil favorizovaný Titěra, který zaslouženě potrestal poziční chyby dalšího z klanu Schiffertů – pana Miroslava.

Na prvním prkně partie dlouho vypadala na vítězství Slavie, ale koncovka lepší kobyly proti špatnému střelci nebyla zase až tak moc vyhraná, jak jsem si myslel. Ani důkladná restaurační analýza, ani následná computerová analýza cestu k výhře neukázala.

Na třetí šachovnici čelil Mára Gombala nejzkušenějšímu jabloneckému hráči, panu Zemánkovi. Hráč Bižuterie svého soupeře zatlačil do těžké defenzivy, naštěstí pro nás se mu však cestičku k výhře najít nepodařilo a partie tak skončila remízou.

Slávistický veterán Luboš Jína čelil Vráťovi Halamovy. Vzhledem k nepříznivému stavu Luboš statečně odmítl remízovou nabídku a dokonce měl v partii tah, vedoucí k přivyhrané pozici. Ten se mu však nepodařilo objevit a pak se již projevily znalosti koncovek pana Halamy.

Největší překvapení se zrodilo na druhé šachovnici, kde Míra Partl čelil bývalému jabloneckému talentu, Anthonymu Dudovy. Míla se držel statečně a postupně odhaloval všechny soupeřem nastražené léčky. A tak partie nakonec dospěla do teoreticky remízové dámské koncovky s pěšcem navíc na straně borce Slavie. Tonda Duda se však rozhodl, že se nebude dále trápit a překvapivě přešel do prohrané pěšcovky, ve které se po zjištění, že je opravdu ale opravdu prohraná, rychle vzdal.

A tak, i když to podle ELA mělo skončit 8 : 0 pro Jablonce, byla z toho nakonec ještě přijatelná porážka.