"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

K boji o spodek tabulky jsme zavítali do Frýdlantu. Jelikož náš soupeř ještě nebodoval a navíc byl oslaben o Vojtu Šice, který měl  v den zápasu narozeniny, ale i jiné povinnosti, musel náš soupeř sáhnout po prvoligových hráčích z Turnova a naší loňské opoře Lukáši Václavíčkovi.

A partie mezi Lukášem a naší oporou Petrem Janoušem se ukázala rozhodující. Náš borec Lukáše pěkně přehrál, ale místo zisku figury přišla v časové tísni před čtyřicátým tahem série nepřesností, které vedly k první prohře Petra v soutěži.

Předtím již prohrál na osmé Míra Schiffert s oporou zadních řad domácích To Xuan Toanem a na první šachovnici hrající Jiří „Drak“ Jareš vybojoval cenou remízu  se Zdeňkem Maršálkem.

A to již byla poměrně velká ztráta a ostatním nezbývalo než plně bodovat. V té chvíli jsme já promarnil naději na vítězství a partie se Slávkem Buřitou směřovala k remíze …. ale nepředbíhejme. Jediný kdo z nás nakonec vyhrál byl Lubo Jína nad Honzou Hrouzkem. Fanda Lašek nedokázal optickou převahu zužitkovat ve vítězství a remizoval s Otou Pavlíkem. Hned poté podlehl drtivému tlaku Tomáše Ďúrana naše opora Mára Gombala a bylo rozhodnuto. Poslední půlbod zaknihoval v souboji generací Peťa Paldus po ustáté horší koncovce s Aleksandrou Czarnieckou. A naši prohru jsem dokonal na páté já, když jsem opakovaně odmítl nabízenou remízu i remízu opakováním tahu. Jen výhra mohla ještě stačit k remíze celku, ale pokus to byl marný. Slávek rychle získal výhodu a vyhrál.

V příštím kole 16.2 přivítáme lídra soutěže Desko Liberec "B"