"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Ani tentokrát jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, naštěstí ani soupeř ne, takže jsme stále byli favoriti. Začalo se o chvíli později, než soupeři našli vhodná parkovací místečka. Ale nijak to nevadilo, nikam jsme nepospíchali a byli rádi, že si i v této zvláštní době, kdy za každým rohem číhá nějaké písmenko řecké abecedy (už ztrácím přehled, jakéže tady máme aktuálně), můžeme zahrát šachy.

Utkání mělo rychlý spád na zadních šachovnicích, kde hosté nasadili zjevné outsidery. My jsme naopak na zadních šachovnicích posílili, jelikož se z pobytu na přísně utajeném místě vrátil Fanda Lašek.

Nejrychleji proběhla parttie na sedmé šachovnici, kde Jirkovi Slabovi stačilo 14 tahů na to, aby pozici hostujícího Fuzika rozmetal na cucky. Na 2:0 zvýšil Luboš Jína, který již v zahájení odebral soupeři figurku, kterou si dotyčný opomněl pochránit.

Za příznivého stavu Jirka Jareš ochotně přijal remízovou nabídku druhého Jirky - Průdka.

Skóre zápasu navýšili Fanda Lašek a Luděk Švec, kteří svým nebohým soupeřům postupně posbírali téměř všechny figurky.

Čestné vítězství hostů zaznamenal Filip Třešňák na první šachovnici. Jeho oběť kvality možná nebyla stoprocentně korektní, ale zajímavá určitě ano. V následné časové tísni se bílá pozice postupně rozpadla a hostující hráč tak mohl slavit vítězství.

Partie našeho kapitána Honzy Šlechty s hostujícím Princem se po tuhém boji dostala do věžové koncovky, ve které mohl na výhru pomýšlet jen hostující hráč. Ten se však ze záhadného důvodu rozhodl pro přechod do zjevně prohrané pěšcovky a vedli jsme 5,5:1.5.

Jako poslední se dohrávala partie mezi Márou Gombalou a německou legendou, Gunterem Bachem. Marek celou partii tahal za kratší konec, soupeř také odmítl remízovou nabídku, najít cestu, jak prolomit hradby bílé obrany se hostujícímu hráči nepodařilo a partie tak skončila plichtou.

Ale vítězství 6:2 nás stále drží na dohled druholigovým branám. Vítězství samozřejmě nebudeme slavit, jelikož již dnes zahajujeme přípravu na našeho příštího soupeře,Desko Liberec B, a přísná životospráva je samozřejmě nedílnou součástí naši přípravy.