"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Do zápasu s Frýdlantem jsme nastoupili, jak jsme již zvyklí, v roli favorita a to navzdory tomu, že nám několik borců ze základní sestavy chybělo.

A průběh zápasu tomu i odpovídal. Poměrně rychle jsme se ujali vedení, díky kontumační výhře na čtvrté šachovnici. Frýdlantský liberečák, Vojta Šic, to totiž poněkud přehnal se sobotní předzápasovou přípravou a tak v neděli spal a spal a spal a vzbudil se, když už čekací doba dávno uplynula a náš hráč už seděl doma u oběda.

Ale pořád tady bylo sedm frýdlanťáků, kteří si přivstali a zápas stihli. Ale skóre i tak postupně narůstalo. Další bod přidal Luboš Jína, který zodpovědně sbíral nekryté figurky a brzo tak přinutil hostujícího Láďu Krcha ke kapitulaci.

Další bod přidal Franta Lašek, pro něhož hostující veterán Zdenda Havlíček nepředstavoval vážnějšího soupeře.

S remízou se tentokrát spokojil Jirka Slaba, jehož divoká partie s Martinem Trejbalem skončila spravedlivou plichtou.

Vraždění neviňátek pokračovalo na druhé šachovnici. Tam Jirka Jareš pro jistotu vyměnil dámy (aby náhodou nedostal někde mat) a poté již díky svým aktivním figurkám zatlačil hostujícího kápa Slávka Buřitu až na kraj šachovnice. Ve chvíli, kdy již Jirka začal přemýšlet o tom, zda promění pěšce v dámu, či zda začne pěšce postupně proměňovat v hafo lehkých figur se soupeř čestně vzdal.

Remízou skončila i partie na 6 šachovnici, kde Luděk Švec marně hledal skulinky v soupeřově defenzivním postavení.

A remízou skončila i partie mezi Markem Gombalou a talentem Křelinou. Frýdlantský hráč postavil ultra defenzivní formaci, která z estetického pohledu vypadala hrozně. Náš hráč dlouho kroužil svými figurkami okolo soupeřových figurek, zoufale se krčících na vlastní polovině šachovnice. Nepodařilo se mu však najít místo, kde by mohl bez rizika prorazit a vzhledem k vývoji zápasu se smířil s remízou.

Čestnou výhru za Frýdlant zaznamenal v životní formě hrající Lukáš Václavíček na první šachovnici. Jelikož však ve Frýdlantě mají Václavíčka jen jednoho, znamenalo jeho vítězství jen drobnou korekci vysoké slávistické výhry.

Utkání bylo zakončeno tradičním pozápasovým rozborem v restauračním zařízení, kde bylo sebekriticky konstatováno, že hrajeme, až na některé vyjímky, fakt dobře.

Poslední kolo hrajeme 27.3 v Turnově