"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

K první zápasu družstev v roce 2023 nastoupilo naše béčko doma proti vedoucímu celku České Lípy C. Navíc jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě … a dozvuky svátků byli také patrné. Proti elově mírně silnějšímu soupeři jsme poprvé nasadili naši skrytou zbraň a to houslového virtuóza a filharmonika Honzu Vlčka. A ten nezklamal. Černými v pohodě odremizoval Václava Gindlera.

Zato na ostatních šachovnicích partie nevypadali zrovna optimisticky. Já na dvojce a Míla Pitař na páté jsme v zahájení bětli = odevzdali pěšce. Mára Gombala na prvé a Míra Schiffert na třetí se zase nechali soupeřovými černými pěšci zatlačit do defenzivy. Což na moc bodů nevypadalo.

Naštěstí se mi podařilo brzy pěšce dorovnat a posléze mi soupeř pan Honců pomohl tím, že si dobrovolně vlezl králem do odtažné vazby, ztrácel pěšce i střelce a po pár tazích vzdal.

Druhou remízu uhrál v ostré pozici a v časové tísni Mára proti Bedřichu Matoušovi. Stav 2 : 1 pro nás.

Za soupeře vyrovnal na třetí šachovnici pan Miroslav Schütz. Nutno říci, že náš Míra a kapitán se držel statečně a místo prohrávajícího tahu měl na výběr i tah vedoucí téměř do pozice vyhrané.

A tak za vyrovnaného stavu se rozhodovala partie Míli Pitaře proti Miloslavu Gindlerovi. Míla i přes ztrátu pěšce hrál aktivně a dostal soupeře již před časovou kontrolou do časové tísně. To vedlo posléze k zpět dobytí pěcha a upevnění pozice. Soupeř se dostal do časového presu i s přidaným časem a po ztrátě dalšího materiálu vzdal.

Cenná a i šťastná výhra 3 : 2 nás vynesla na druhé místo v tabulce a hlavně zajistila postup do „A“ nadstavbové skupiny.