"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

SLAVIA B - Česká Lípa C 3,5:1,5

K rozhodujícímu zápasu o první místo nastoupilo naše béčko bez posil z áčka a ukázalo se, že to jde i bez nich. Česká Lípa C nastoupila v nejsilnější sestavě a hosté tak byli prakticky na všech šachovnicích papírovými favority.

Domácí hráči ale k partiím nastoupili se zdravým sebevědomím, nemajíce žádný strach z hvězd hostujícího týmu. Slávisté se na závěr sezony vzepjali k heroickému výkonu a favorizovaného soupeře smetli 3,5:1,5 a suverénně tak ovládli celkové pořadí soutěže.

Ale pojďme to vzít popořádku.

V prvé řadě musíme poděkovat hostujícímu týmu a panu Grindlerovi, že se obětave ujal rozhodování zápasu a utkání tak mohlo proběhnout přesně podle pravidel FIDE.

A teď stručně k jednotlivým partiím.

Pavel Kačmar v důsledku školních povinností nemohl věnovat přípravě na zápas tolik času jako obvykle. Zahájení tak neměl propracováno do hloubky, na kterou je zvyklý, ale tomu nijak nebránilo v tom, pustit se do soupeře s vervou. Pavlovi aktivní figurky rychlé ovládly většinu šachovnice a hostující Miloslav Grindler hrozby vykrýval jen s maximálním úsilím, a to jen některé. Netrvalo tak dlouho a ujali jsme se Pavlovou zásluhou vedení 1:0.

A to ještě nebylo všechno. Honza Vlček rychle převedl svou partii s panem Honců do koncovky, ve které postupně uplatnil svoje znalosti, nabyté z přehrávání vzorových partií mistrů koncovek - pánu Capablanky a Karpova. Naše vedení tak narostlo na 2:0.

Při pohledu na své slavící kamarády se nechtěl nechat zahanbit ani Milan Pitař. Na favorizovaného Miroslava Schutze spustil takový ohňostroj obětí, že hostujícímu hráči se z toho bude točit hlava možná až do velikonoc. Partie tak dospěla k Milanovu vítězství, které Slavii pojistilo vedení 3:0 a tím pádem vítězství v zápase i v celé soutěži.

Na zaplněných tribunách (1 divák) tak mohly propuknout bouřlivé oslavy.

Ale zápas ještě pokračoval.

Luboš Jína se pokoušel vyhrávat vyrovnanou koncovku, ale když viděl, že o výsledku zápasu je rozhodnuto, tak se spokojil s remízou.

Jako poslední dohrával svoji partii Míra Schiffert proti favorizovanému Tomáši Sichrovskému. Míra (svými fanynkami familiárně oslovovaný Pepa) se nechal poněkud rozptýlit v základech se otřásající hlavní tribunou slavící vítězství a svému soupeři nastavil ke konzumaci věž zdarma. Soupeř ji bez milosti schramstnul a stanovil tak konečný výsledek na 3,5 : 1,5.

SLAVIA B tak dosáhla legendární vítězství v historicky první krajské soutěži pětičlenných družstev. Vedení Slavie a všichni členové tak smekají klobouky či skalpy před tím, jakého úspěchu naše béčko dosáhlo.