"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

ŠK Slavia Liberec - TJ Jiskra Tanvald 4½ - 3½

V posledním kole KP jsme doma po tuhé bitvě porazili favorizovaný Tanvald nejtěsnějším výsledkem a tím se o skóre dostali na čtvrté místo před Lokomotivu.

Hned tři partie skončili těsně po dvacátém tahu remízou. V těchto partiích měli domácí Jareš, Gombala a Slaba sice bílé figury, ale hráli oproti elově silnějším soupeřům a to zejména na jedničce Jirka Jareš, kde zkušeně odremizoval Marka Příborského (2187).

K našemu zklamání za hosty nenastoupil Jiří Kadeřábek, který s námi absolvoval před zápasovou přípravu a na kterého se naši borci těšili jako jasný příspěvek do klubové bodové pokladničky.

Takto musel první bod vybojovat v souboji šachových veteránů na sedmé šachovnici hrající Luboš Jína nad Jiřím Pražákem. Druhý vítězný bod jsem vybojoval na čtyřce já oproti našemu bývalému hráči Zdeňku Hnátovy. Po delší době se mi povedla celá partie, ve které mi soupeř dovolil opanovat střed a získat pěšcovou převahu, proti které Zdeňek nenašel protihru.

Soupeři však nesložili zbraně a snížili na osmé, kde náš host Luděk Švec statečně vzdoroval Josefu Horákovy. Nicméně po pěšcovém průniku a materiální ztrátě musel kapitulovat.

O vyrovnání za hosty se postaral Tomáš Fráňa, který v partii proti našemu Petru Janoušovy v ostré ruské bětnul jezdce za silný pěšcový střed, který se pomalu, ale zato nezadržitelně sunul na pole proměny.

O našem výhře rozhodl Fanda Lašek, kterého značně potrápil Matouš Rychter. Fanda trošku zpackal zahájení, ve kterém soupeř přehlédl možný výpad dámou, který by Fanda stěží vydýchal. Ale nestalo se a tak se partie dostala do poměrně zablokované pozice. V této fázi Fanda opakovaně odmítl remízu s ohledem na již remízový průběh celého zápasu. Poté využil několika drobných nepřesností ve hře soupeře, dobyl středového pěšce a nakonec v poslední partii tohoto ročníku zajistil výhru nejen sobě, ale i celému týmu.

 

Tímto děkuji všem hráčům Slavie za účast v celém již skončeném ročníku KP