"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """
Sestava na úvodní zápas soutěže se nerodila snadno. Omluvenky se kupily a v sobotu odpoledne se definitivně vyjasnilo, že ze základu budou hrát jen 4 hráči. Ale soupeř vypadal hratelný , takže jsme si i v oslabené sestavě věřili.
Od začátku se bohužel zápas nevyvíjel příznivě.
Na druhé šachovnici Matěj Hurtík překvapil Jirku Jareše tím, že hrál neustále tahy hlavní varianty. S tím náš hráč patrně nepočítal a začal se do pozice více a více zamotávat. A tak černá pozice vypadala už v desátém tahu poněkud přizdechle. A nelepšilo se to a tak se hosté ujali zaslouženého vedení.
Na třetí šachovnici zahájení nedopadlo o mnoho lépe a když navíc Jirka Slaba nedopočítal taktickou variantu, bylo to 0:2.
Naštěstí jsme měli na poslední šachovnici v životní formě hrajícího Honzu Vlčka, který se s lehkostí poradil s hostujícím Boleslavem juniorem a snížil na 1:2.
Dlouho to vypadalo, že body by mohla přinést letošní posila - David Šafránek. Poté co soupeř nekorektně bětnul figuru to vypadalo, že domácí hráč míří za zaslouženým vítězstvím. Ale ouha - v časové tísni se našemu borci podařilo zahrát megahrubku a najednou to bylo 1:3.
Poklidná partie Jína - Přenosil skončila remízou, ke které oba hráči směřovali patrně po celou partii.
V partii Mužík - Švec to vypadalo, že Luděk zavelí k zápasovému obratu. Nejprve srdnatě sezobnul obětovaného pika a poté soupeři odebral dokonce i celou figuru. Kompenzace se nekonala a náš borec mířil k zaslouženému vítězství. Zbývalo jen se rozhodnout, kterým z deseti vyhrávajících tahů Luděk pokryje jedinou pseudohrozbu soupeře spočívající ve slabé poslední řadě. Luděk se však rozhodl, že bude hrozbu ignorovat a neomylně objevil jediný prohrávající tah. A o výsledku zápasu tak bylo rozhodnuto.
Fenomenální výkon předvedl Fanda Lašek. Na favorizovaného reprezentačního trenéra Petra "Bolka" Boleslava nasadil osvědčený Caro-kann, se kterým si hostující hráč nevěděl rady. Fanda nejprve brilantní poziční hrou získal rozhodující poziční výhodu, a poté se vydal sbírat soupeřovi pěšce. Zasloužené vítězství domácího hráče jen trochu zkorigovalo nepříznivý průběžný stav.
Jako poslední se dohrávala partie na první šachovnici Janouš - Paulus. Partie vrcholila v zajímavé koncovce, která sice nevybočila z mezí rovnováhy, ale nabízela zajímavé možnosti oběma stranám. A hrálo se skoro až do holých králů. Remíza tak zakončila zápas na konečném skore 3:5.
 
V dalším kole nás čeká favorizovaný Turnov. V případě zájmu uspořádáme pro naše fanoušky do Turnova zájezd, aby nás mohli sledovat naživo přímo při zápase.