"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

K druhému kolu krajské soutěže jsme jeli rychlovlakem do České Lípy v totožné sestavě a se stejnou předzápasovou příhodou … opora našich zadních řad opět nikde. Respektive mi na nádraží a Pavlík doma v peřinách. Nakonec se naštěstí rozhodl náš rychlík dohánět osobáčkem a k partii dorazit trošku rychlejší chůzí … ale stihl to ještě v limitu.

Já na jedničce hrál s Miroslavem Schützem a měl trochu obavu, jak vstřebám sobotní nejen čajový dýchánek s popůlnočním příchodem. Ale celkem se zadařilo. V méně hraném zahájení (budapešťský gambit) jsem hrál ještě méně praktikovaný převod 12… Va6 s o pár tahů déle převodem věže na g6 a odtud se nehla. Soupeř kapituloval poté, co zjistil, že všechny černé figurky hrají proti bílému králi a hrozící maty jdou pokrýt jen za cenu těžkých ztrát.

V tuto chvíli se pro nás zápas vyvíjel velmi příznivě. Bod jsme uhráli, na dvojce byla bloklá remízová pozice, na trojce opět náš borec Honza válel, ustál ataky soupeře a měl vyhranou koncovku, na čtyřce Míla hrál s téměř o 600 elo silnějším soupeřem už bez jezdce, kterého bětnul za 2 pěšce,,, ale stále si věřil a Pavel na pětce byl lepší. Tak jsem se šel spokojeně podívat na taneční kroužek a dále na druhou ligu, kde domácí hostili Turnov.

Po zhodnocení pozic druholigistů, jsem se šel podívat na pokračování našeho mače … a vše bylo jinak.

Honza Vlček volného pěšce u Miroslava Honců neprosadil a v celkově napínavé partii remizoval. Velká škoda. Honza se černými správně bránil nátlaku bílých figur a po výměně posledních věží získal dokonce vyhranou pozici.

Další komplikace následovali. Nejdříve na druhé šachovnici Míra Schiffert oproti Pavlu Veselému v zablokované pozici se s pěšcem navíc  pokusil o průlom. Obětoval střelce za další 2 pěšce s tím, že si posléze figurku dobere zpět pomocí vidlí … ouha, v záloze byl ukryt střelec, který tuto hrozbu vyvrátil a prohře již nešlo čelit. Tady byla namístě remíza, což sportovně uznal i soupeř.

Na čtyřce bojoval Míla Pitař s Milanem Lesagem. Boj dvou elově nerovných soupeřů stále vypadal na výhru domácího borce, který si s figurou navíc věděl rady. Postupně povyměňoval všechny těžké figurky, vyhnul se všem léčkám a převedl hru do pěšcovky se dvěma kameny navíc a vyhrál.

A ani na páté šachovnici to už nebylo dobré. Pavel Kačmar hrál proti Jindřichu Lesage a z lepší pozice … se dostal do prohrané, když si po špatném ústupu králem nechal svázáním odebrat koníčka. A to už bylo prakticky po partii

Jinak musím vzdát poklonu domácím, kteří v jeden den nastoupili doma k utkání 2.ligy proti ŠK Zikuda Turnov C a ke dvěma utkání krajské soutěže. Body ztratili jen remízou v 2.lize se silným Turnovem.