Testovací oznámení

Do Turnova jsme vyrazili v ještě slabší sestavě, než tomu bylo v prvním kole. Ale náhradníci se své role zhostili se ctí a favorizovanému domácímu týmu jsme zle zatopili.

Luboš Jína svého papírově výrazně silnějšího soupeře Standu Lamače od začátku doslova mlel. Typovým postupem na dámském křídle soupeři vytvořil téměř nekrytelnou slabinu na b7 a po jejím pádu se celá pozice černého zhroutila.

Partie se bohužel nevydařila Mírovi Schiffertovi, kterému jeho sázka na vytvoření pozice ve stylu legendárního fotbalového prešovského betonu nevyšla. A poté co se náš hráč rozhodl, že se soupeřovými hrozbami se nejlépe vyrovná tak, že je bude ignorovat, bylo o výsledku rozhodnuto.

A partie nevyšla ani na poslední šachovnici hrajícímu Honzovi Vlčkovi. Domácí tak záhy vedli 2 : 1 a začalo to vypadat s nadějemi na dobrý výsledek špatně.

Absence 6 hráčů základní sestavy vynesla na třetí šachovnici Davida Šafránka a ten se své role zhostil se ctí. Černými figurkami bez problémů udržel na distanc zkušeného Bohouše Staňka a partie tak skončila zaslouženou remízou.

Ani na druhý pokus se bohužel Luďku Švecovi nepodařil dotáhnout do vítězného konce přivyhranou partii. Tentokrát pro změnu prohrál na čas a průběžný stav 3,5:1,5 nám už nedával moc šancí.

Na první šachovnici se mi bohužel nepodařilo proměnit ani jeden ze dvou pomyslných mečbolů, které nabídl favorizovaný Honza Zima. Po hrubce v časové tísni jsem pak horko těžko ubránil horší koncovku a partie tak skončila smírným výsledkem

Slávistická legenda Fanda Lašek překvapila favorizovaného Aleše Háchu a po zisku kvality za pika se nezdálo, že má domácí hráč dostatečnou kompenzaci. Ten však posléze posbíral i pár dalších pěšců a koncovku dotáhl do vítězného konce.

Cenný skalp získal Honza Šlechta, který s naprostým přehledem zaslouženě porazil favorizovaného Tomáše Broučka a korigoval tak konečný stav na 3 :5.

Ale za předvedené výkony se určitě nemusíme stydět. Náhradníci ukázali, že jsou schopni plnohodnotně nahradit borce ze základu.