"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

V sobotu 4.5. uspořádal ŠK Frýdlant KP 4členných družstev v rapid šachu, kterého se účastnilo 12 družstev z pěti oddílů Libereckého kraje.

Oběma našim družstvům se podařil posun proti nasazení a náš A tým ve složení Jirka Jareš (3,5bodu z 5 partií), Petr Janouš (2/3), Marek Gombala 3,5/7) Jan Šlechta (5/7) a Míla Partl (3,5/6) dokonce vybojoval třetí příčku, když prohrál pouze s vítězem turnaje ŠK ZIKUDA Turnov junioři a remizoval s druhým týmem soutěže se seniory téhož oddílu. Druhá příčka nám unikla jen díky horšímu skóre.

Ani náš B tým nezklamal. Ten se posunul dokonce o dvě příčky proti nasazení a hrál takto: Fanda Lašek (3/6), David Šafránek (2/6), Lubo Jína (4/7), Pavel Kačmar (4/6) a Míla Pitař (2/3).

Tabulka a výsledky zde: Chess-Results

Velký dík patří především naší posile z Neratovic. Miloš Partl nejenže urazil na turnaj suverénně nejdelší cestu, ještě nás pomohl svést na turnaj a také mi připomněl, že jsem nevyzvedl šachový materiál. Jen týden před turnajem byl navíc na celostátní šachové konferenci vyzdvižena jeho dlouholetá šachová práce

Viz: Další ocenění delegáti se zúčastnili již Konference ŠSČR v roce 2003, což je prozatím nejstarší konference zaznamenaná v našem digitálním archivu. Šedesáté narozeniny oslavil letos v březnu funkcionář středočeského kraje a také dlouholetý člen republikové revizní komise Miloslav Partl. https://www.chess.cz/konference-sscr-2024-oceneni-delegatu/

Děkuji všem za účast