Překvapivý vítěz - mladá šachová naděj Alexandra Czernická vyučovala v Hejnicích a pouze s jednou prohrou, o kterou se pro změnu postaral nejstarší účastník turnaje a šachový matador Marcel Kokta a dvěma remízami. Turnaj vyhrála se 7 body před Jirkou Kadeřábkem (6,5) a Honzou Malcem (prvním ze čtveřice se 6 body).

sachyslaviaFotogalerie

O jejím vítězství rozhodlo poslední kolo, ve kterém vyhrála a poté sledovala mojí partii s J. Kadeřábkem (kterého již dříve překvapivě porazila). Favoritovi turnaje se nevyvedlo zahájení, ale posléze mě začal přehrávat. Nicméně v časové tísni nenašel cestu k zisku kvality, posléze čistého střelce a následně po hrubce partii, k velké radosti vítězky turnaje, vzdal.

Z naší výpravy vyhrál mládežnickou kategorii Vojta Šír a uhrál 4 body.

Na čtvrtém místě celkově, se stejným počtem bodů i stejným pomocným hodnocením jako třetí, skončil náš kapitán Petr Janouš. Já díky překvapivé výhře v posledním kole na první šachovnici skončil také se 6 body na šestém místě. Míla Říčánek s 5 body skončil osmý. Stejně bodů uhrál i Vojta Šic a skončil jedenáctý. Naši výpravu doplnila naše posila Honza Gončarov, pro kterého to byl jeho první turnaj a uhrál 3 body.

O přestávce si malíř a šachový nadšenec Josef Zíka nacvičoval ( před výstavou prací žáků místní ZŠ ) úvodní uvítání pro svou výstavu obrazů na Krajském úřadě, kterou otvírá 4.4. od 16 hodin.

sachyslaviarajče.net

O občerstvení se postaral vyhlášený místní šéfkuchař Tomáš Trejbal a jeho gulášek nám přišel k chuti.