Souběžně s velmistrovským turnajem v Pardubicích se hrál v prostorách průmyslové školy v Liberci tradiční Open Desko. Na turnaj se sjelo 71 hráčů a to včetně početné a úspěšné družiny z Polska. Hráčské pole bylo rozděleno prakticky rovnoměrně mezi dospělé a mládež.

sachyslaviarajče.net

Jakub Šafařík za celý turnaj nepoznal porážku a soupeřům povolil jen tři remi. S náskokem půl bodu vyhrál putovní pohár před Karolem Jarochem. O další půl bod zpět skončil Marek Braun.

Marek se stal i Krajským přeborníkem před Ondřejem Sýkorou a Petrem Kučerou.

Zajímavý souboj přineslo závěrečné kolo, kdy se na první šachovnici potkali Jakub Šafařík s Petrem Tázlerem, který mohl v případě výhry  skončit na bedně. Partie byla opravdu ostrá, doslova pro diváky a skončila věčným šachem.

Naše výprava ze Slavie rozhodně nezapadla. Petr Janouš obsadil s šesti body celkovou desátou příčku a v Krajském přeboru jen o pomocné hodnocení skončil čtvrtý. V posledním kole s přehledem uremizoval Petra Kučeru, kterého remíza stála titul Krajského přeborníka.

Luboš Jína byl jedním z borců, kteří vítězi odejmuli půl bod a to po tuhém boji díky pečlivé noční přípravě obou borců.

Luboš nám také zachránil sázku. Při večerní procházce po Libereckých zahrádkách, které se zúčastnili za náš oddíl Vojta Š., Ben P. a já doprovázeni hosty Jakubem Š., PetremT. a Martinem Š., jsme se vsadili, že v následném kole neuhrají naši hosté 100% (což jsme díky Lubošovy remíze vyhráli) a dále že neskončí všichni v první desítce … tak to jsme naopak prohrály.

Luboš celkově uhrál 5 bodů a skončil v početné skupině pětibodových na 27 místě. Stejně bodů jsem uhrál i já a skončil 30. Nutno říci, že oba jsme se ocitli v celkem slušné společnosti 5b. hráčů kterým vévodili na 21 místě FM Jiří Gregor následovaný Zdeňkem Hábou.

O bod za námi zaostal Vojta Šic, který opět více úřadoval (a přestavoval byt) než hrál.

Kompletní výsledky zde:

Fotogalerie:

Svého zástupce jsme měli i v rapidu „fišerek“. Jirka „Drak“ Jareš obsadil páté místo za Jiřím Gregorem, Markem Sýkorou, Pavlem Holáskem a Markem Braunem.

Premiéru v této hře si odbyl i Pavel Římovský a skonči devátý.