Vytisknout
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

29.12 uspořádal Šachový klub Libštát poslední turnaj v roce 2016 v našem kraji a to již 29. ročník Vánočního šachového turnaje v bleskové hře.

Turnaj se již tradičně odehrál v prostorách sálu místního kulturního domu za podpory firmy INTER FLAG s.r.o., Autobazaru Lomnice n. P. a městyse Libštát. Turnaj zahájil starosta Libštátu Pavel Janata. Na fotce spolu s místostarostou Janem Šimůnkem, dlouholetým členem domácího šachového oddílu a zároveň ředitelem turnaje.

 Silně obsazeného turnaje, který končívá kolem půlnoci se zúčastnilo 56 hráčů a hráček, kteří byli rozděleni do čtyř skupin ve kterých hrál každý s každým. Poté byli hráči dle výsledků opět rozděleni do skupin dle pořadí a v těchto skupinách se již hrálo o celkové umístění.

Celkovým vítězem se stal Pavel Mudra, který ve finálové skupině nalezl ze 13 partií pouze dva přemožitele a jinak vše vyhrál. A právě jeho přemožitelé Jakub Šafařík a Jaroslav Flašar obsadili druhé a třetí místo.

1 Mudra Pavel Sokol Bakov nad Jizerou 2263

2 Šafařík Jakub TJ Slavia Hradec Králové 2155

3 Flašar Jaroslav TJ Jiskra Hořice 2052

4 Tázlar Petr ŠK AD Jičín 2231

5 Sýkora Ondřej ŠK ZIKUDA Turnov 2154

6 Polák Benedikt TJ Slavia Liberec 2118

7 Novotný Jaroslav ŠK AD Jičín 2186

8 Kykal Vojtěch TJ Lázně Bělohrad 1957

9 Maršálek Zdeněk ŠK ZIKUDA Turnov 2193

10 Skřivánek Jan ŠK Dopravní podnik Praha 2182

11 Dolenský Milan ŠK Libštát 2080

12 Zákoucká Adéla ŠK AD Jičín 1987

 

sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net
sachyslaviarajče.net

Z naší výpravy se do finálové skupiny prodral Ben Polák a obsadil šesté místo. Marek Gombala skončil dvacátý před „drakem“ Jirkou Jarešem a já uzavíral druhou skupinu na celkovém 28 místě, když předemnou skončila domácí šachová naděje Filip Dolenský (24). Fanda Lašek tentokráte nepotvrdil své kvality v rychlé hře a skončil až na 48 místě před Vojtou Šicem.

Po turnaji jsme si ještě pobyt u šachovnice a v Libštátě prodloužili s místními borci a poté poseděli v místní restauraci.

Pořadí ve skupinách i celkové.

Fotogalerie.

www.vlajky.cz       www.autobazar-lomnice.cz       www.libstat.e-obec.cz