Současně s Dobrovickým rapidem vrcholilo klání na Open Liberec. A vrchol to byl opravdu bojovný – na prvních sedmi stolech v posledním kole bez remiz.

sachyslaviarajče.net

Celkovým vítězem se stal IM Sebastian Plischki s náskokem celého bodu před smečkou sedmibodových, ve které o druhém v pořadí IM Piotru Sabuku a třetím IM Gaborem Nagy (favoritem soutěže) rozhodovalo pomocné pořadí.

V posledním kole hrály o stupně vítězů i IM Petr Pisk ( který však rychle prohlál s třetím v pořadí), WFM Nela Pychová (nejlepší žena celkově dvanáctá) a především celkově třináctý Tomáš Buchcar, který nenašel vítězné pokračování v partii s Johnem Ahlborgem (USA).

Nejvíce cen z turnaje pobral teprve třináctiletý Jonasz Baum (POL), který skončil celkově šestý s 6,5 body. Jeho nasazovací elo 2076 a výkon v turnaji 2264. Také Petr Pisk po turnaji prohlásil, že jeho jméno si píše do mobilu a bude jej dále sledovat.

Nejlepší ženou se stala WFM Nela Pýchová, seniorem IM Chudinovskikh M. Alexander., juniorem do 16 let byl Polák Baum.

Kategorie hráčů s elem 2100 – 2199 vyhrál Bruno Steiner (AUT), 2000 – 2099 Jonasz Baum (POL), 1900 - 1999 Norbert Grzesik (POL), 1800 – 1899 Isaac K Steincamp (USA), 1700 – 1799 Adam Luboš Polanský (CZE), 1000 – 1699 Jiří Žítek (CZ).

Z hráčů našeho oddílu se nejlépe dařilo našemu kapitánovi Petru Janoušovi, který uhrál 5b a celkově skončil 39. Lukáši Václavíček vyloženě pokazil závěr, kde se nechal rozhodit bleskem a nachlazením a získal 4,5 bodu stejně jako Pavel Pěníška a Luboš Jína. A mě se vůbec nevedlo. Jeden z nejslabších výkonů. V závěrečném kole mě pěkně přehrála Terezka Novotná a ve druhém kole jsem udělal radost Tomáši Brychovi, který mi dal v 18tahu dvou tahový mat, kterém jsem navíc věděl, že hrozí.

Open Liberec byl i posledním dílem seriálu CZECH TOUR 2016/2017.

O celkové vítězství si to rozdali dva nejúspěšnější hráči posledních ročníků. Celkovým vítězem se stal německý mezinárodní mistr Plischki se 40 body. Vítěz posledních dvou ročníků ruský mezinárodní mistr Chudinovskikh obsadil ziskem 38,5 bodu druhé místo. Třetí skončil velmistr Neuman s 27 body a stal tak nejúspěšnějším českým hráčem. Celkově osmý skončil náš kamarád a kolega Petr Paldus.

Fotogalerie 1-4 kolo      Fotogalerie 6-8 kolo               Fotogalerie 9. kolo a vyhlašování