Největší organizátor šachových turnajů AVE-KONTAKT uzavřel v sobotu 29.2 další ročník OPEN Liberec. Turnaje v rapid, bleskovém a praktickém šachu se opět odehrály v prostorách Clarion Grandhotel Zlaty Lev.

Výsledky turnajů zde: Open, Rapid, Blitz

Ve všech turnajích jsme měli zastoupení. V pratickém šachu nejvíce zabodoval Petr Paldus, který skončil na pěkném třináctém místě (6b).

V rapidu jen na pomocné hodnocení utekly stupně vítězů Markovi Gombalovi, který skončil na čtvrtém místě s 5. body (stejně jako druhý). Nejvíce překvapil v posledním kole, kde získal skalp favorita tutnaje Robina Jacobina (2221 GER). O půl bodu méně získal Franta Lašek a skončil šestý.

V bleskovém šachu obsadil šesté místo Petr Janouš a hned za ním skončil Fanda Lašek.

Na turnaji nejvíce vynikla mladá hráčka z Číny Lu Miaoyi (ročník 2010), která v blesku s elem 1417 skončila druhá a připsala neuvěřitelných 290 elo bodů. V rapidu skončila třetí a v hlavním turnaji skončila devátá. Z dvaceti sedmi partií prohrála čtyři.