"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Na poslední mač sezóny jsme vyrazili na půdu již jistého vítěze soutěže do Turnova. Přesto, že se nám podařilo sestavit poměrně silnou sestavu, rozhodně jsme nebyli favority utkání. Nicméně k bodům nebylo daleko.

První překvapivý bod získal Miloš Pártl, když přehrál na třetí šachovnici elově nejsilnějšího borce domácích Honzu Zímu ( 2166 ). A to soupeři nabídl remízu.

Další body připsaly za remízy na dvojce Jirka Jareš proti Aleši Háchovi a Jirka Slaba obral o půlbod Standu Lamače.

Poté se kormidlo zápasu otočilo v náš neprospěch, když na první šachovnici Peťa Janouš nevyužil svých možností k remíze s Jaroslavem Poršem a Lubo Jína po tradičně nepovedeném zahájení sice dokázal na chvíli hru dorovnat, ale poté daroval pěšce a Petr Tománek zkušeně zavěsil.

O srovnání skóre na 3:3 jsem se překvapivě postaral já na páté šachovnici v partii kapitánů. Místní opora Tomáš Brouček se chtěl nejdříve probít na dámském křídle. Když zjistil, že tudy ne, tak po odmítnutí remízy hru přenesl na královské křídlo … a při tom se dostal do časového presu. O poslední výpad se pokusil středem … kde v časové tísni nechal figuru … a po pár dalších tazích kapituloval.

O naší překvapivé výhře mohl rozhodnout Fanda Lašek v partii proti Ivo Drahoňovskému. Odvážně bětnul figuru za dvojici volných pěšců, ale rozhodující úder nezasadil. Místo výměny dam a postupu pěšců, které by soupeř mohl krotit jen za cenu vrácení figury a poté by měl o dva pěšce méně, se stáhnul, dovolil soupeři aktivizovat figury …. a již neprorazil a prohrál.

Alespoň o srovnání celkového skóre se marně pokoušel Peťa Paldus v partii s Bohumilem Staňkem. Bohužel partie byla dokonale zablokovaná a ve snaze přecijenom prorazit, udělal nepřesnost, po které by nejspíše prohrál. Soupeř ji nepotrestal, ale remíza domácím stačila.

I přes těsnou porážku jsme v posledním kole zabojovali a pořádně potrápili vítěze soutěže.