"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Začátek zápasu nevypadal moc vesele. Pavel Kačmar v bleskovém tempu odevzdal soupeři několik figurek a čestně se vzdal. Šestnáctitahová prohra Luboše Jíny také netrvala moc dlouho. No a když se s problémy zahájení nevypořádal úspěšně ani náš kapitán, prohrávali jsme 0 : 3.

Já jsem bohužel v partii s českolipskou jedničkou, Mírou Borešem neviděl vyhrávající postup a partie skončila remízou. Další remízu přidal Pavel Peníška v partii s favorizovaným Daleckým.

Mára Gombala potratil již v zahájení pěšce a vypadalo to s ním zle nedobře. Ale stejně jako bájný pták Fenix povstal z popela, tak i Marek z pozice vykouzlil velice nebezpečný útok na krále a Roman Boreš byl nakonec za remízu rád.

Letošní formu potvrdil Franta Lašek. Svého soupeře, zkušeného pana Honců, drtivým útokem rozebral na prvočinitele a zaslouženě zvítězil.

Oporou Slavie se začíná pomalu stávat Míla Partl, který přílišným respektem ze silnějších soupeřů rozhodně netrpí. Tentokrát černými figurami s přehledem odremizoval favorizovaného Völfla.

Zápas tak sice skončil prohrou Slavie, ale rozhodně jsme nezklamali.