"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

V neděli 18.12 byl odehrán poslední soutěžní mač letošního roku, který po 5hodinové bitvě skončil dělbou bodů. Tvorba soupisky byla napínavá až do poslední chvíle, když hrozilo, že nastoupíme nekompletní. Nakonec jsem se dokutálel ze dvou vánočních večírků na druhou šachovnici a náš lídr Peťa Janouš obětoval zápas v druhé lize za „A“čko našeho soupeře. A udělal dobře. Jednak hrál proti Jaroslavu Kučerovi, daleko silnějšímu soupeři na prvé šachovnici v KS než by měl soupeře v 2. lize a jednak brilantně zvládl koňskou koncovku a v té chvíli vyrovnal stav zápasu na 2 : 2.

Zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře. Pavel Kačmar sice poslech rad, aby neztratil figuru do 10 tahu, ale ztratil ji ve třináctém a Jakub Pierowski si s tímto dárkem v pohodě poradil.

Stejná situace se odehrála na čtvrté šachovnici, kdy Milan Pitař poměrně rychle ztratil významný materiál a zkušený soupeř Petr Lisko jednoznačně vyhrál. A tak jsme prohrávali 2:0.

Na třetí šachovnici proti sobě nastoupili borci s podobným pojetím hry a tak na šachovnici vznikly dva domečci. Náš kápo Míra Schiffert proti Luďkovi Švecovi získal poziční výhodu, kterou soupeř nedokázal dopočítat a …. prohrál na čas.

Jak už jsem psal výše, dorovnal náš lídr a tak o rozhodující bod jsem válčil na druhé šachovnici já proti Jaroslavu Novotnému. Že jsem nebyl po předešlých večírcích v nejlepší kondici, bylo asi na mě patrné na první pohled … a na šachovnici ještě více. Všechny své figurky jsem pevně držel na základní čáře, či těsně u ní a s pěšcema jsem uhýbal výměnám …. a tak ve dvacátém tahu jsme měli všechny pěšce, vyměněné bělopoláky a víceméně bloklou pozici ...lepší pro soupeře. Nevím jak, nějak se mi podařilo převzít iniciativu, kterou soupeř otupil obětí střelce za volného á pěcha, který se řítil do dámy. Soupeř po časové kontrole nabídl remízu, kterou jsem v té době ještě nemohl přijmout a zkusil hrát na výhru. Oběti jsem ale nedokázal využit a postupně jsem odevzdával pěšce a figury, až byla partie téměř jasná. V této pozici se mi však podařilo zaktivizovat k poslednímu útoku dámu s koněm … a soupeř se dostal v časové tísni do matové pasti, kterou dokázal odvrátit věčným šachem ...za tuto remiz jsem byl opravdu rád a stejně skončil i zápas.

A mohlo se jít vzpamatovat při finále MS ve fotbale … do baru