"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

K prvnímu zápasu sezóny 2023-24 nastoupil náš „B“ tým doma proti „Déčku“ České Lípy. A zápas jsme začali v oslabení, jelikož Pavel hrající na pětce i přes usilovný dvoufázový trénink na zápas  zapomněl. A tak po raním probuzení po desáté si přečetl sms a nepřijaté hovory … a přeci jen dorazil. Jelikož všichni známe jeho bleskový styl hry, tak mě ani nepřekvapilo, že skončil jako první remízou s Tomášem Halamou … a mazal se dospat.

Po hodině hry jsme šli do vedení, když náš nejlepší hráč na housle Honza Vlček, hrající na třetí šachovnici, protlačil Filipu Sichrovskému středového pěšce až do dámy a zaslouženě zvítězil.

Na čtyřce se rozhodl Míla Pitař chytat na královském křídle soupeřovu dámu pěšci. Kupodivu se mu to málem povedlo, ale rozhodující tah nenašel a tak Jiří Adámek využil otevřené pozice našeho borce (samo že hrajícího bez rošády) k postupnému odebírání černých kamenů a ke srovnání skóre.

Pěkně ostrá partie se odehrála na druhé šachovnici mezi naším Mírou Schiffertem a ostříleným Vratislavem Halamou. Míra v partii se zavřené pozice přešel do útoku na královském křídle a soupeř se valil na dámském. Nechybělo moc a útok černého na bílého krále by slavil úspěch, ale zkušenému soupeři se přeci jen podařilo útok odrazit a přejít do rozhodující protiofenzívy. A tak těsně před polednem jsme již prohrávali o bod.

Poslední partie se hrála na první desce. Zkušený pan Jiří Jína mě k ničemu prakticky nepustil a naopak začal nepříjemně tlačit na dámském křídle. Tento útok jsem sice odrazil, dokonce mi zbyl volný pěšec, ale soupeř měl pro změnu silnou protihru ve středu šachovnice a vzhledem k tomu, že hosté již vedli, nabídl remízu. Svoji pozici jsem viděl jako horší a remízu přijal.

V dalším kole hrajeme opět v Českou Lípou a to venku proti „Céčku“