"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

K poslednímu zápasu základní části KS jsme vyrazili za krásného počasí do Krásné Lípy. Ale moc krásně jsme nehráli.

Tedy až na Míru Schifferta, který v nejhezčí partii, černými na třetí šachovnici suverénně přehrál domácího matadora Milana Cardu. Koňská jízda vedla k zisku kvality a vyhnání bílého krále na čtvrtou řadu sloupce „h“. Soupeř těsně před matem pěšcem vzdal.

Bohužel se již jednalo o snížení stavu. Těsně předtím prohrál pěkně rozehranou partii Honza Vlček s Bohuslavem Fúzikem. Honza tlačil, ale přehlídl rozhodující ztrátu pěšce, po které se mu pozice sesypala a musel kapitulovat.

Další porážka následovala na páté šachovnici. Míla Pitař si asi vzal příklad z mé minulé partie a hned v zahájení musel nechat svého oře Danielu Princi. Míla se sice snažil dalších 40 tahů o zvrat, ale soupeř v klidu vylepšoval  svou pozici a s přehledem vyhrál.

Zmar jsem dokonal já na první desce. Domácí Matyáš Hrazdíra měl celou partii poziční převahu a když už jsem si dělal naději na lepší protihru, tak jsem vůbec neprohlédl úmysl bílého koníka, který proskákal přes celou šachovnici a donutil mě bětnout kvalitu. Za další dva tahy jsem udělal další hrubku a partii vzdal.

Poslední partii, jako obvykle dohrával Lubo Jína se Zdeňkem Hlouškem. Oba soupeři hráli na výhru, ale partie skončila opakováním tahu remízou.

Tak do nadstavby jdeme z poledního místa a v únoru opět do Krásné Lípy.