"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Na zápas s favorizovaným Tanvaldem jsme tentokrát dali dohromady celkem silnou sestavu ale i tak jsme byli připraveni na roli outsidera. Nicméně hostující Tanvald nás překvapil salátovou sestavou. Tím přišly vniveč přípravy a najednou jsme se ocitli v roli favorita my.

Díky tomu, že soupeř se dostavil pouze v sedmi, ujali jsme se bezpracně vedení 1:0.

Na první šachovnici se v partii Janouš - Pražák povyměňovalo co šlo a partie skončila rychlou remízou. Vzhledem k tomu, že na ostatních šachovnicích byli slávisté, dle ratingů, vysokými favority a zahájení sehráli téměř všichni nadmíru výtečně, vypadalo to na procházku růžovým sadem.

Již v rané fázi partie odrazili remízové nabídky Petr Paldus, Jirka Slaba a Marek Gombala, vědomi si svých rolí favoritů. Pak se to však začalo maličko kazit.

Nejprve Jirka Slaba v rovné pozici chyboval v propočtu a ocitl se bez figurky a tak se hned čestně vzdal.

V partii Vašák - Jareš náš borec nevyužil všech šancí, které pozice stýkala a partie tak skončila remízou.

Plichtou skončila i partie mezi Honzou Pauchem a Martinem Liškou. Ofenzíva našeho borce neslavila úspěch a v závěrečné pozici se přijetí remízové nabídky již jevilo jako nejlepší možnost.

Ale i tak to vypadalo, že výhra nebude problém.

Fanda Lašek si při realizaci převahy figury mohl dovolit i několik efektních parádiček a zajistil Slavii průběžné vedení.

Pak se to ovšem pokazilo na čtvrté šachovnici. Petr Paldus v partii s Břéťou Tejnským neproměnil několik mečbolů a poté partii završil nekorektní obětí figurky a hostující hráč tak utrpěl bod.

A rázem o všem rozhodovala partie Gombala - Chrz. Partie se dlouho jevila býti v rovnováze. Poté hostující hráč neprohlédl mazanou taktickou fintu, kterou nastražil náš borec. A rázem to s kvaldou víc vypadalo s Markovými šancemi na výhru více než nadějně. Realizace převahy kvality nebyla úplně bez zádrhelů, takže zešedivěli i ti domácí hráči, kteří do té doby oplývali havraní hřívou. Ale nakonec Marek hostujícího hráče přeci jen udolal a zajistil tak Slavii cennou výhru