"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

K poslednímu utkání krajského přeboru jsme cestovali do vzdáleného Libštátu. Ze základu nám sice chyběli 2 hráči, ale i tak jsme jeli s cílem zakončit sezonu výhrou.

Začátek utkání nebyl zcela podle našich představ. Míla Partl si nejprve nechal už v zahájení odebrat pika a když o pár tahů později potkal stejný osud i jeho jezdce, bylo po partii.

O vyrovnání se postaral Jirka Slaba, který nemilosrdně potrestal taktickou chybičku svého soupeře.

V partii Petrlík - Švec domácí hráč působil dojmem, že mu zapomněli říct, že se nehrají blicky. Téměř na každý tah Luďka Švece odpovídal a tempo. I tak se mu dařilo partii držet v rámci rovnováhy a dospěla rychle k zasloužené remíze.

V partii Jareš - Milan Dolenský se postupně povyměňovalo co šlo a tak i tato partie skončila remízou.

Marek Gombala svého soupeře od začátku mlel a vypadalo to, že partie směřuje k jeho vítězství. Jeho soupeři se však dařilo nacházet tahy, po kterých pozice sice držela na vlásku, ale držela. A tak nakonec Markovi došla trpělivost a spokojil se s remízou.

Plichtou skončila i partie mezi Davidem Šafránkem a Štěpánem Dolenským.

Vedení na stranu Slavie strhnul Fanda Lašek v partii se zkušeným Maryškem.

O výsledku zápasu tak rozhodovala partie Filip Dolenský - Janouš. V časové tísni jsem místo tahu, vedoucího k tupě remízové pozici neomylně našel tah, vedoucí k rychlé prohře a domácímu borci se tak podařilo srovnat konečný stav na 4: 4.

A tak skončila nepříliš vydařená sezona a už abychom se pomalu připravovali na tu příští. O moc hůře už být nemůže.