"""" KP družstev v rapidu 4.5. Frýdlant """ 12.5. KP v rapidu, Stráž pod Ralskem """

Letošní ročník šachových soutěží družstev zakončil prestižní souboj mezi Lokomotivou B a naším béčkem. Vzhledem k tomu, že se jednalo o přímý souboj o poslední místo v nejposlednější soutěži, bylo o co hrát.

Utkání se odehrálo v legendární retro hrací místnosti v liberecké sokolovně na Jablonecké ulici. Ve stejný termín se zde konalo i utkání místního céčka s Tanvaldem a tak jsme v hrací místnosti byli namačkání jako pověstné sardinky. Jelikož rozhodčí překvapivě uznal hrací místnost jako způsobilou, mohli jsme se s vervou pustit do boje.

Na soupeře jsme nastoupili razantně. Fáze zahájení ještě zdaleka neskončila a na prvních 2 šachovnicích jsme měli čistého pika víc. Na dalších šachovnicích už to vypadalo trochu vyrovnaněji.

Jako první skončila mládežnická partie na páté šachovnici Dubský - Kačmar. V pozici, která na první pohled vypadala vyrovnaně,  se náš hráč pustil do útoku, během kterého nejprve soupeři odebral pěšce a následně pak začal hrozit matovými hrozbami. Soupeře nezachránil ani pokus otočit kormidlem dějin reklamací opuštění hrací místnosti soupeřem, který byl v té chvíli na tahu. Vzhledem k tomu, že se rychle vyjasnilo, že k zahrání tahu došlo až ve chvíli, kdy náš hráč byl již dávno mimo hrací místnost a kochal se na chodbě pohledem na basketbalistky Lokomotivy Liberec, chystající se k ligovému zápasu, mohla partie plynule pokračovat. Pavlův matový útok se brzo ukázal neodvratitelným a ujali jsme se tak vedení 1:0.

Partie Gombala - Voldřich, nápadně připomínající hru kočky s myší, také skončila výhrou našeho borce a vedli jsme tak již 2:0.

Bohužel se partie nepodařila Luboši Jínovi, který v časové tísni začal pozici postupně mrvit tak, až ji domrvil úplně a domácí tak snížili na 1:2.

Po zasloužené výhře na první šachovnici byl pak stav již 3:1 pro nás.

V té chvíli se dohrávali již jen partie Vlček - Mohyla, kde náš borec měl čistého pika navíc a partie se hrála již jen na 2 výsledky. Bohužel se k autorovi těchto řádku nedostal zápis partie, ze kterého by bylo zřejmé, jakým kouzelnickým způsobem se našemu hráči podařilo partii prohrát.

 Nic to však nemohlo změnit na našem vítězství, které nás katapultovalo na předposlední místo v soutěži. Laťka je tedy nastavena tak nízko, že v příští sezoně by nemělo být příliš obtížné dopadnout lépe.